Reštaurácie na palube novej MSC World Europa

MSC World Europa ponúka príležitosť vychutnať si svet aj priamo na svojej palube.

Vyše 30 inovatívnych kulinárskych a mixologických konceptov, zaručujúcich jedinečné zážitky pre rodiny i gurmánov.

Spoločnosť MSC Cruises je známa tým, že na svojich lodiach ponúka hosťom veľký výber reštaurácií a barov s celosvetovo inšpirovanými menu. Viaceré z nich boli vďaka svojej obľúbenosti uvedené do celej flotily. Zameranie sa na kulinárske umenie prináša nové zážitky, ktoré obohacujú každý okamih plavby – a s novou MSC World Europe sa toto úsilie posúva na úplne novú úroveň.

MSC World Europa privíta prvých hostí na svojej palube v decembri 2022. Okrem nezabudnuteľných zážitkov v navštívených destináciách budú mať možnosť vybrať sa na gastronomické exkurzie do vyše 30 rozličných reštaurácií, barov a salónov, ktoré odzrkadlujú tvorivé nadšenie a sezónnosť. 

Jacques Van Staden, viceprezident pre Jedlo & Nápoje pre MSC Cruises, povedal: “Zážitky spojené so stravovaním a občerstvením na palube MSC World Europa – podobne ako samotná loď – boli navrhnuté s ohľadom na budúcnosť, od trvalo udržateľného získavania zdrojov a čerstvých surovín z farmy až na loď. Cieľom každého nového konceptu je ísť nad rámec toho, čo tradičné spôsoby dosiahli v minulosti, a zamerať sa na kreatívne a pohlcujúce zážitky, ktoré vnesú revolúciu do celkového zážitku z plavby. Túžime, aby hostia objavovali, čo máme v ponuke, a aby počas cestovania s nami ochutnali svet.“ 

Obohatená ponuka lode MSC World Europa zahŕňa 20 barov a salónov, a 13 reštaurácií, od elegantného stolovania až po neformálne zábavné priestory.

Bary a salóny: Od rannej kávy až po koktail neskoro v noci 

Budúcnosť plavieb je v predvídaní hosťovských očakávaní a budovaní inovatívnych sofistikovaných a vzrušujúcich lokálov. MSC World Europa uvádza 7 úplne nových spôsobov, ako omámiť zmysly. Medzi nimi:

NOVINKA! Coffee Emporium. Táto elegantná a moderná kaviareň je snom každého kávového znalca. Vyberte si niektorý z najlepších svetových druhov kávových zŕn, vrátane jedinečnej zmesi praženej na palube a Lavazza Tierra for Planet certifikovanej Rainforest Alliance. Potom si vyberte svoj obľúbený štýl prípravy a servírovania - medzi inými francúzsky, taliansky, turecký a marocký spôsob, servírované so zodpovedajúcimi medzinárodnými sladkými pochúťkami. Lavazza, jedna z popredných svetových pražiarní kávy, vyvinula pre MSC špeciálne praženie! Tieto špeciálne kávy si môžete vychutnať v rušnej kaviarni alebo na vonkajšom patiu už od rána.

NOVINKA! Raj Polo Tea House predstavuje nostalgický návrat do koloniálnej Indie na prelome storočí. Indické a britské čajové tradície tu splývajú v uvoľnenom tropickom prostredí. Hostia si tu môžu dopriať anglické raňajky a popoludňajší čaj High Tea, dokonale zladené s novými, modernejšími možnosťami, ako sú výber studených a ľadových čajov, koktaily lúhované čajom a čajove digestívy s chuťovkami.

Masters of the Sea Už tradične obľúbený britský pub tu dosahuje novú výšku, a to doslova! Na dvoch úrovniach lokálu si teraz môžete užiť živú hudbu a nápoje. Súčasťou je aj úplne nový plnohodnotný palubný mikropivovar, v ktorom sa značkové pivá MSC budú variť priamo na palube, vďaka novej spolupráci oceneného majstra sládka!

NOVINKA! The Gin Project je nevyhnutnou zastávkou pre milovníkov džinu s ponukou vyše 70 originálnych druhov tohto nápoja. Profesionálni džin-barmani vám expertne pripravia klasické koktaily vo vintage šejkroch Crawley, alebo si môžete vyskúšať pripraviť botanický koktail vlastnoručne. 

NOVINKA! Elixir - Mixology Bar je tým pravým miestom pre chladivé koktaily, kde odborníci v mixológii vytvárajú jedinečné zmesi s vynikajúcimi mixérmi Fever Tree. Tento priestor disponuje aj vonkajšou terasou a špeciálnym Liquor Corner s ponukou  destilátov. 

Fizz - Champagne Bar vynáša bublinkové zážitky z prechádzajúcich lodí do vlastného vyhradeného lokálu.  V prepychovom salóne s elegantnou atmosférou si doprajete dekadentné šampanské a šumivé vína, a k zahryznutiu výber kaviárov, chladených morských plodov a ďalších pochúťok.

K ďalším novinkám patrí "zelený" Zest - Juice Bar, salón Malt Lounge s jemnými cigarami a neuveriteľným výberom whisky a koňakov, Sweet Temptations – kde si deti môžu zostaviť svoj vlastný mrazený jogurt a nanuky magnum.

Čerstvé a chutné stravovanie pre každého maškrtníka

Ponuka stravovania na palube MSC World Europa taktiež predstavuje prekvapujúce nové koncepty, popri favoritoch, do ktorých sa hostia MSC  s obľubou vracajú.

NOVINKA! Chef’s Garden Kitchen je oázou pre gurmánov. Špecializuje sa na chutnú sezónnu kuchyňu s čerstvou zeleninou pestovanou hydroponicky priamo na palube. Bylinky, mikrogreens a svieža zelenina je zároveň ultimátnym dizajnovým prvkom, dotvárajúcim pozadie tejto reštaurácie. K dispozícii je aj sedenie na otvorenej terase.

NOVINKA! La Pescaderia láka tradičnými jedlami z rýb a morských plodov, so sedením v štýle trhoviska. Súčasťou je displej čerstvých rýb, kde si hosť môže vybrať celú rybu, ale aj takeway jedlá. 

NOVINKA! Luna Park Pizza & Burger je neformálny bufet pre všetky generácie, s výrazným interérom. Interaktívny zážitok zahŕňa rodinné hry a vtipný jedálny lístok v klasickom americkom štýle od “coney dogs” a slaných praclíkov, až po lávové koláče. 

Z obľúbených MSC reštaurácií sa na palube nachádza steakhouse Butcher’s CutKaito Teppanyaki & Sushi Bar inšpirovaný ázijskou kuchyňou, a nedávno uvedená Hola! Tacos & Cantina v štýle latinsko-amerického pouličného stánku s jedlom.

Chef Table

Hlavné lodné jedálne

Hlavné lodné jedálne sú reštaurácie Bubbles, La Foglia, Esagono, Hexagon, Il Mercato Buffet a La Brasserie Buffet. Hostia v kajutách kategórií Aurea majú exkluzívny prístup do Les Dunes Restaurant.

MSC World Europa

MSC World Europa je prvou loďou v revolučnej triede MSC World Class, ktorá uvádza úplne formu plavieb. Vyznačuje sa najmodernejšími námornými, ubytovacími a palubnými technológiami.
Prelomový dizajn s kormou v tvare Y otvára pôsobivú, 104-metrovú promenádu Europa smerom k moru. Nové kategórie balkónových kajút s vyhliadkou na túto spektakulárnu promenádu, v strede ktorej je umiestnený architektonický klenot The Venom Drop@The Spiral, tobogan vo výške 11. palúb, ktorý bude najdlhším svojho druhu na mori vôbec.

Plavby na MSC Europa

MSC World Europa zaháji svoju prvú sezónu v decembri 2022 v obľúbenej zimnej destinácii Arabský / Perzský záliv, s možným nástupom na plavbu v Dubaji, Abu Zabí a katarskej Dohe.
Od apríla 2023 sa premiestni do západného Stredomoria, s ponukou tradičných týždňových okruhov Janov, Neapol, Messina, Malta, Barcelona, Marseille.

Fotografie zdroj: spoločnosť MSC Cruises

Súvisiace články

Janov, Švajčiarsko– 14. jún 2022

Späť na zoznam noviniek