Galveston - 4. domovský prístav v USA pre MSC Cruises

MSC Cruises, tretia najväčšia svetová spoločnosť výletných plavieb, oznámila ďalší míľnik vo svojej prebiehajúcej expanzii v USA. Galveston v Texase na južnom pobreží USA sa od novembra 2025 stane domovom obľúbenej lode MSC Seascape a stane sa tak štvrtým domovským prístavom MSC Cruises v USA.

Plavby na lodi MSC Seascape z Galvestonu v Texase. (Fotografia Pete Alexopoulos, Pixabay)

Plavebná spoločnosť MSC Cruises práve otvorila predaj celoročných plavieb z tohto prístavu. V ponuke sú 7-nočné trasy s nedeľným nalodením, pričom prvý odchod MSC Seascape je stanovený na 9. novembra 2025. Hostia budú mať k dispozícii jedinečný itinerár plavieb do úžasných destinácií exotického Karibiku, vrátane Costa Maya a Cozumel v Mexiku a honduraského ostrova Isla de Roatan.

Generálny riaditeľ spoločnosti MSC Cruises Gianni Onorato uviedol: „Toto oznámenie je najnovším krokom v našej stratégii pokračovať v rozširovaní našej stopy v USA. Začiatkom tohto roka sme začali prevádzku z nášho tretieho domovského prístavu v USA, New York City, kde sa teraz plavíme celoročne, a sme hrdí na to, že môžeme pridať Galveston do tejto rastúcej zostavy spolu s prístavmi Miami a Port Canaveral.

Zaviazali sme sa priniesť naše najnovšie, najväčšie a najinovatívnejšie lode do USA a sme radi, že MSC Seascape bude cez Galveston ľahšie dostupný pre hostí zo strednej a západnej časti USA, ako aj pre našich medzinárodných hostí prostredníctvom medzinárodneho letiskového uzla v Houstone."

Výletná loď MSC Seascape

MSC Seascape spája hostí na svojej palube s morom prostredníctvom svojho krásneho dizajnu a pôsobivých vonkajších priestorov, ktoré si môžete vychutnať na oddych, stolovanie či zábavu.

Inovatívna MSC Seascape ďalej umožňuje rodinný zážitok na palube so svojimi úžasnými 700 m² priestorov vyhradených pre deti a špičkovými možnosťami zábavy. Hostia si tu môžu dopriať najmodernejšiu jazdu na robotickom ramene ROBOTRON, dve miestnosti LEGO® pre deti vo veku 3-6 a 7-11 rokov, tri rôzne koncepčné priestory pre tínedžerov, virtuálnu realitu na 360° leteckom simulátore alebo na motocykloch a adrenalínový MSC Formula Racer, ideálny pre nadšencov pretekárskeho športu.

Na palube sa ďalej môžete tešiť na:

 • 6 fantastických divadelných predstavení a 98 hodín exkluzívnej palubnej zábavy s interaktívnymi prvkami
 • 2 270 kajút pre hostí rozdelených do 12 kategórií (vrátane ikonických apartmánov na korme, ktoré sú charakteristikou všetkých lodí triedy Seaside)
 • 11 stravovacích zariadení a 19 barov a salónikov s mnohými možnosťami stolovania a pitia pod otvoreným nebom
 • Šesť bazénov, vrátane úžasného zadného nekonečného bazéna s neuveriteľným výhľadom na oceánň
 • Rozsiahla 540 metrov dlhá pobrežná promenáda, ktorá hostí priblíži k oceánu
 • Veľkolepý sklenený Most Vzdychov na 16. palube s jedinečným výhľadom na more
 • Exkluzívny MSC Yacht Club, ktorý je jedným z najväčších a najluxusnejších vo flotile MSC Cruises. Má rozlohu asi 3 000 m² a ponúka  úžasné výhľady na oceán z prednej časti lode.

Výletná loď MSC Seascape, plavby v Karibiku z prístavu Galveston

Zážitky v karibských destináciách z Galvestonu

Spoločnosť MSC Cruises počas každej plavby ponúka bohatý výber pobrežných výletov, aby sa hostia ponorili do týchto kultúrne známych, pulzujúcich pobrežných destinácií; od prehliadok starovekých mayských ruín a šnorchlovania k vrakom stroskotaných lodí až po plavby loďou so skleneným dnom či prehliadky zaujímavých múzeí.

Destinácie na programe plavieb MSC Seascape:

 • Costa Maya, Mexiko – domov starovekých mayských ruín Chacchoben a Kohunlich, kde sa hostia môžu oboznámiť s 4 000-ročnou históriou, príbehmi pôvodného mayského obyvateľstva a alebo navštíviť prekvitajúci život divokých zvierat v dažďovom pralese.
 • Isla de Roatan, Honduras – nachádza sa pri pobreží Hondurasu. Je to prevažne nedotknutý ostrov známy svojim neuveriteľným bariérovým útesom. Hostia tu nájdu pláže s bielym pieskom, môžu sa šnorchlovať pri vrakoch alebo uskutočniť výlety loďou so skleneným dnom. Pre dobrodružnejších cestovateľov ponúkajú sprievodcovia rozsiahle archeologické prehliadky starovekého sveta mayskej kultúry a hlavného mesta Coxen Hole.
 • Cozumel, Mexiko – celosvetovo uznávaný pre svoje neuveriteľne bohatý podvodný svet.  V ponuke sú tu šnorchlovacie výlety cez starú mayskú jaskyňu, kajakovanie na kajakoch s priehľadným dnom a osobné zážitky s delfínmi, lamantínmi a inými voľne žijúcimi zvieratami. Hostia, ktorí majú záujem o silný vzdelávací zážitok, sa môžu zúčastniť prehliadok mesta alebo neďalekých mayských ruín.
 • Galveston, Texas, USA - je očarujúce ostrovné mesto ležiace na pobreží Mexického zálivu, ktoré ponúka oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá. Od svojej bohatej histórie a viktoriánskej architektúry až po pulzujúcu kultúru a úžasné pláže, Galveston láka sľubom nezabudnuteľných zážitkov. Či už ste fanúšikom histórie, milovníkom pláže alebo niekto, kto hľadá dokonalé spojenie relaxu a dobrodružstva, Galveston má pre každého niečo špeciálne.

Ostrov Isla de Roatan, Honduras (zdroj Pixabay, Michelle Raponi)

Ženeva, Švajčiarsko - 11. január 2024. Fotografie MSC Cruises a Pixabay. 

Súvisiace články

Späť na zoznam noviniek